ورود دو مرحله ای

راهنمای استفاده از رمز ورود دو مرحله ای در سهام یاب

به اطلاع کاربران محترم سهام یاب می رساند هر یک از این اقدامات معمول مانند موارد ذیل، می تواند شما را در معرض خطر سرقت رمز عبور خود قرار دهد.

  • استفاده از رمز عبور مشابه در بیش از یک سایت
  • دانلود نرم افزار از اینترنت
  • کلیک کردن بر روی پیوندها در پیام های ایمیل

فعال کردن ورود دو مرحله ای می تواند به شما کمک کند تا اشخاص غیر مجاز حتی اگر رمز عبور شما را داشته باشند ، نتوانند وارد حساب کاربری شما شوند.

نکته: در صورت به اتمام  رساندن مراحل فعال سازی رمز عبور دو مرحله ای، از دستگاه تلفن همراه خود  نرم افزار احراز هویت گوگل را حذف ننمایید.

راهنمای فعال سازی:

  • در صورتی که کاربران محترم بخواهند ورود دو مرحله ایی خود را فعال نمایند ابتدا باید وارد بخش تنظیمات در پروفایل کاربری خود بشوند و با انتخاب گزینه ورود دو مرحله ایی، بر روی دکمه فعال سازی کلیک نمایند.

  • سپس نرم افزار احراز هویت گوگل ( Google Authenticator) را از طریق لینک های گذاشته شده متناسب با نوع سیستم عامل گوشی همراه خود دانلود نمایید.

  • پس از یافتن نرم افزار احراز هویت گوگل بر روی دکمه نصب کلیک کرده و منتظر اتمام عملیات نصب بمانید.

  • پس از اتمام نصب و اجرای برنامه بر روی گوشی همراه برای اولین بار با صفحه زیر روبرو خواهید شد.در این حالت باید بر روی گزینه Scan QR code کلیک نمایید.

  • سپس دوربین گوشی همراه شما فعال شده و باید کادر قرمز ظاهر شده در وسط صفحه موبایل را در مقابل QR code قرار دهید تا عملیات اسکن و شناسایی انجام پذیرد.(نمونه کد تصویری QR)

  • پس از اسکن کد توسط گوشی در نرم افزار احراز هویت کد ۶ رقمی برای شما ظاهر می گردد.

  • با وارد کردن کد ۶ رقمی در قسمت مربوطه می توانید مراحل ورود با کد ۲ مرحله ای را به اتمام برسانید.

نکته: در صورتی که در برنامه احراز هویت گوگل قبلا یکبار ورود دو مرحله ایی سهامیاب را فعال و سپس اقدام به غیر فعال کردن آن کرده باشید برای انجام مجدد، در نرم افزار احراز هویت گوگل با پیغام  Account already exists   روبرو خواهید شد که باید بر روی گزینه Replace  کلیک نمایید تا کد جدید را دریافت کنید.

پس از پایان فعال سازی رمز عبور دو مرحله ایی در دفعات بعد جهت ورود به سایت با صفحه زیر روبرو می شوید که با اجرا کردن نرم افزار احراز هویت گوگل رمز ورود دوم ۶ رقمی به شما نمایش داده خواهد شد که با وارد کردن آن می توانید به پنل کاربری خود در سهام یاب دسترسی پیدا نمایید.

راهنمای غیر فعال سازی:

در صورتی که کاربران محترم بخواهند ورود دو مرحله ایی خود را غیر فعال نمایند باید ابتدا وارد بخش تنظیمات در پروفایل کاربری خود شده و با انتخاب گزینه ورود دو مرحله ایی بر روی دکمه غیرفعال سازی کلیک نمایند.

پس از انتخاب گزینه غیر فعال سازی با صفحه زیر رو برو خواهید شد که در این حالت باید مجدد کدی که در نرم افزار احراز هویت گوگل برای شما نمایش داده شده است را وارد کنید تا امکان ورود دو مرحله ایی برای شما غیر فعال گردد.

One thought on “راهنمای استفاده از رمز ورود دو مرحله ای در سهام یاب”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.