گزارش هفتگی

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در شروع معاملات روز شنبه مورخ  ۹۹/۱۰/۲۷ با عدد ۱،۲۲۳،۲۳۲ واحد روند خود را شروع کرد و در پایان روز کاری چهارشنبه  به عدد  ۱٬۱۸۳٬۹۴۸ واحد رسید که افت ۳۹،۲۸۴ واحدی را در پی داشت که در کل عملکرد شاخص کل بهتر از مشابه هفته قبل خود بود.

شاخص هم وزن:

شاخص هم وزن نیز از ۴۵۳،۸۱۳ واحد در آغاز هفته به ۴۳۳٬۱۲۹ واحد کاهش پیدا کرد که آن هم افت ۲۰،۶۸۴ واحدی کرده و نسبت به هفته قبل شدت بیشتری در روند کاهشی خود داشت.

شاخص ۵۰ شرکت برتر

شنبه در آغاز هفته با عدد ۲،۵۹۳،۵۸۲ واحد فعالیت خود را شروع کرد و در چهارشنبه با عدد ۲٬۵۱۰٬۸۵۰ به اتمام رسید که کاهش ۸۲،۷۳۲ واحدی را به دنبال داشت.

 

بازدهی شاخص ها

  • بازدهی شاخص کل در این هفته گذشته  ۳٫۲- درصد
  • شاخص هم وزن ۴٫۵-  درصد
  • شاخص ۵۰ شرکت برتر ۳٫۲- درصد

شاخص کل در روز سه شنبه با مثبت شدن حدود ۴۷۰ واحد و روز آخر کاری با رشد ۳۳،۲۳۰ واحدی تا عدد ۱،۱۸۳،۹۴۸ کار خود را به پایان رسانید، و نوید بازگشت در مدار صعودی را به فعالین این بازار هدیه داد.

بیشترین و کمترین بازدهی سهام ها:

  • بیشترین رشد: سیمان‌ قائن‌ با نماد (سقائن)  با ۱۴+  
  • کمترین:  نوسازی‌ و ساختمان‌ تهران با نماد(ثنوسا) ۱۴ –

حمایت ها و مقاومت های شاخص کل:

طبق بررسی ها تکنیکال در صورتی که شاخص به روند صعودی خود ادامه دهد محدوده  ۱،۲۰۰،۰۰۰ برای شاخص کل مقاومت مهمی به حساب می آید که در صورت عبور پر قدرت از آن می توان به ادامه روند صعود خوش بینانه تر بود.

بررسی روند ورود و خروج پول :

در طی این هفته ۵۳،۶۰۷ میلیارد ریال خروج پول حقیقی صورت گرفت که در روز پایانی شدت آن بشدت کاسته شد و مجموع میانگین معاملات خرد در این هفته مبلغ ۱۴۲،۳۱۰ میلیارد  ریال بود

گزارشات شرکت هایی که  آگهی ثبت افزایش سرمایه آن ها در کدال به ثبت رسیده است:

  • آگهی ثبت افزایش سرمایه شرکت شکر – نماد: قشکر

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۲   افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۲۰۰,۰۰۰  میلیون ریال به‌مبلغ ۲,۴۶۰,۰۹۳  میلیون ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها مبلغ ۲۲۶۰۰۹۳  میلیون ریال و در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹  در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

  • آگهی ثبت افزایش سرمایه شرکت سرمايه گذاري ارس صبا – نماد: وارس

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۹   افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ  ۱۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ  ۵۰۰,۰۰۰ میلیون ریال از محل سود انباشته مبلغ  ۴۰۰،۰۰۰ میلیون ریال، در تاریخ  ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

نمودار میانگین نرخ بهره  بدون ریسک و نرخ دلار:

غالبا اگر نمودار نرخ بهره بدون ریسک، صعودی شود انتظار می رود p/e بازار نزولی شود که این امر در نهایت منجر به کاهش قیمت سهام ها در بازار می شود و بلعکس. همانطور که در نمودار هم مشهود است در روز سه شنبه که بیشترین میزان کاهش شاخص کل  را در طول هفته مشاهده کردیم، نرخ بهره بدون ریسک به بالاترین میزان خود رسیده بود.

 

 

 

نمای کلی بازدهی صنایع در بازار این هفته:

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام و دریافت کد آنلاین معاملاتی سهام یاب، در کمتر از ۲۴ ساعت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://b2n.ir/214901

جهت ورود به سامانه معاملات آنلاین سهامیاب بر روی لینک زیر کلیک کنید

online.sahamyab.com

جهت ورود به سامانه معاملات آنلاین سهامیاب نسخه موبایل بر روی لینک زیر کلیک کنید

 https://o.sahamyab.com📱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.