آنلاین و آفلاین

معاملات آنلاین و آفلاین (اینترنتی) دو قرارداد متفاوت است. كه مشتری با تكمیل و امضای هر كدام از قراردادها مجوز معاملات از طریق آن را كسب می‌كند.
مشتری برای هر كدام از معاملات آنلاین و آفلاین نام كاربری و كلمه عبور جداگانه دریافت می‌كند.

معاملات آفلاین

در معاملات اینترنتی (آفلاین)، سرمایه گذار از طریق سامانه اینترنتی سفارش خرید و فروش را به كارگزاری اعلام و كارگزاری پس دریافت سفارش و انجام كنترلهای لازم، سفارش را به اتاق معاملات اعلام كرده و سفارش مشتری در سامانه معاملات ثبت می‌شود.

در این گونه معاملات به دلیل وجود واسطه در انجام معامله با تاخیر همراه خواهد بود.

معاملات آنلاین (معاملات بر خط)

معاملات آنلاین یا معاملات برخط (online Trading)، مجوز خرید و فروش سهام توسط سرمایه‌گذار (مشتری) به صورت آنلاین است. در این فرایند سرمایه‌گذار پس از دریافت مجوز فعالیت آنلاین از طرف کارگزاری، خود بطور مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام از طریق صفحه معاملات آنلاین می نماید. در معاملات آنلاین سفارش‌ها بعد از ثبت در صفحه معاملات آنلاین توسط سرمایه‌گذار، به صورت مستقیم به هسته معاملات برای انجام معامله ارسال می‌گردد، لذا مسئولیت کلیه سفارشات ارسالی به عهده مشتری خواهد بود

مزایای معاملات آنلاین

– مشتری معامله خود را از طریق سامانه آنلاین بدون واسطه و بدون مراجعه حضوری به كارگزاری انجام می دهد.

– سفارش مشتری دقیقًا در زمان مورد نظر وارد سیستم معاملات می‌شود.

– سرمایه‌گذار مطمئن است اطلاعاتی كه دریافت می‌كند، لحظه‌های است و هیچ تاخیری ندارد و افرادی زودتر از او به این اطلاعات دسترسی ندارند و این باعث بهبود فضای رقابتی می‌شود.

– مشتری به صورت لحظه ای می‌تواند سفارش خود را ارسال، ویرایش و لغو كند.

– نقل و انتقال وجوه برای انجام معامله به صورت اینترنتی و در كسری از ثانیه از طریق درگاه پرداخت الكترونیك آنلاین انجام می‌شود.

– سرمایه‌گذاران می‌توانند اطلاعات گردش حساب خود را در لحظه مشاهده كنند.

– امكان مشاهده پورتفوی لحظه ای (میانگین قیمت خرید، قیمت سر به سر فروش، سود و زیان لحظه ای و…. ) برای سرمایه گذاران وجود دارد.

– تصمیم‌گیری خریدار و فروشنده متأثر از اطلاعات و تحلیل خود آنهاست نه افراد معامله‌گر كارگزاری.

– به كارگیری ابزارهای مدیریت ریسك آسانتر خواهد شد.

– به سبب دسترسی بهتر مشتریان به سیستم معاملات، سرمایه‌گذاری تسهیل شده و به همین دلیل فعالان جدید به بازار خواهند آمد و روز به روز توسعه بازار سرمایه كشور بهتر خواهد شد.

– با كمرنگ شدن ورود اطلاعات دستی توسط معامله‌گران شركتهای كارگزاری، هزینه پرسنلی كارگزاران كم می‌شود و كارگزاران می‌توانند این هزینه را صرف امور توسعه‌های بازار كنند و خدمات بهتری به مشتریان عرضه كنند.

– از تمام نقاط كشور و دنیا می‌توان به سیستم معاملات آنلاین وصل شد و سفارشهای خرید و فروش اوراق بهادار را در لحظه به هسته معاملات ارسال كرد.

 

دریافت نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملات از زمان تکمیل ثبت‌نام معاملات آنلاین و ثبت نام سجام  به صورت آنلاین، ۷۲ ساعت کاری برای ساکنین تهران و ۶ روز کاری برای سایر شهرها زمان می‌برد

از طریق آدرس زیر به سامانه معاملات آنلاین وارد شوید

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

https://online.sahamyab.com

2 thoughts on “معاملات آنلاین و آفلاین”

  1. با توجه به اینکه امکان اخذ کد معاملات آنلاین برای افراد زیر دیپلم وجود ندارد ایا این افراد میتوانند از کارگزاری کد معاملات افلاین دریافت کنند و با آن سفارش خرید و فروش کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.