صندوق واسطه گری مالی دارا یکم

واگذاری سهام دولت در شرکت های بورسی وارد فاز اجرایی شده و آگهی پذیره نویسی صندوق ETF واسطه گری مالی با نماد “دارا یکم”  در سایت شرکت بورس اوراق بهادار تهران به شرح زیر منتشر شده است :

بر اساس این آگهی، ۱۷ درصد از سهام بانک های تجارت، صادرات و ملت؛ بیمه البرز و ۱۱.۴ درصد از سهام بیمه اتکایی امین به این صندوق تخصیص یافته است.
زمان ورود سفارشات، از ساعت ۱۴ تا ۱۶ هر روز تعیین شده است. مردم می توانند این صندوق را با کد ملی و از طریق مراجعه به شعب بانک های منتخب هم خریداری کنند.
هر کد معاملاتی می تواند حداکثر ۲ میلیون تومان از این صندوق خرید کند و حقوقی ها اجازه خرید ندارند.

با توجه به فشار تقاضا در نمادهای “وبصادر” ، “وتجارت” ، “وبملت” ، “البرز” ، و “اتکام” و نیز تخفیف ۲۰ درصدی برای عرضه، احتمالا این صندوق به سرعت توسط مردم خریداری خواهد شد.
نکته قابل توجه اینکه مبنای محاسبه قیمت برای تخفیف، قیمت متوسط سهام در ۳۰ روز منتهی به فراخوان خواهد بود.

 

وزارت امور اقتصادی و دارایی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات و قرض الحسنه مهر ایران به عنوان بانک‌های منتخب از تاریخ ۱۴ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه، آماده پذیره نویسی متقاضیان خریداری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) هستند.

همچنین این وزارتخانه واگذاری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) (واسطه گری مالی یکم)، مشخصات درگاه‌های غیر حضوری و حضوری بانک‌های منتخب کشور را نیز جهت پذیره نویسی اعلام کرد.

طبق این گزارش، امکان پذیره نویسی به صورت حضوری در شعب منتخب بانک‌های یاد شده نیز وجود دارد

و به شهروندان توصیه می‌شود که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، جهت پذیره نویسی از طریق درگاه‌های غیر حضوری این بانکها اقدام کنند.

پیش از این نیز، این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که از طریق صندوق‌های ETF، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت، صادرات ایران، بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد.

همچنین، اطلاع داده بود که ویژگی بارز این واگذاری، بهره ‏مندی کلیه ایرانیان، از تخفیف ۲۰ درصدی و سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است که پذیره‏ نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‏پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

علاوه براین، اعلام کرده بود که پذیره ‏نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری‌های بورس و سامانه‏‌های آنلاین معاملاتی و درگاه‌‏های غیرحضوری و حضوری بانک‌‏های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، از طریق درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌‏های منتخب صورت می‏‌پذیرد که شروع پذیره‏ نویسی از تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۴ و پایان پذیره ‏نویسی ۱۳۹۹/۲/۳۱ خواهد بود.

فهرست کامل بانک‌های منتخب و درگاه‌های غیر حضوری آنها به شرح ذیر است:

ورود به سامانه معاملات آنلاین از طریق رایانه و لپ تاب

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

https://online.sahamyab.com

ورود به سامانه معاملات آنلاین از طریق تلفن همراه ؛ تبلت 

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

https://o.sahamyab.com

____ سهامیاب در صفحات اجتماعی ___

👇👇👇👇


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.