بازار ارزی
از قرار معلوم دوره آزمایشی بازار متشکل ارزی به پایان رسیده و قرار است این بازار جدید از شنبه آینده با قیمت دلار ۱۰۵۰۰ تومانی آغاز به کار کند .

در حالی با وجود تشکیل شرکت و معرفی مدیرعامل بازار متشکل ارزی و وعده رئیس کل بانک مرکزی ، هنوز خبری از از این بازار جدید نشده که از قرار معلوم دوره آزمایشی به پایان رسیده و قرار است این بازار از شنبه آینده با قیمت دلار ۱۰۵۰۰ تومانی آغاز به کار کند .

براساس این گزارش، در حال حاضر نرخ ارز بر اساس قیمت های سلیمانیه، دوبی، استانبول و هرات و حوالی ساعت ۱۱ هر روز تعیین می شود

ولی با راه اندازی بازار متشکل ارزی ، از ساعت ۹ صبح ، میانگین قمیت ها مشخص و معاملات بر اساس آن انجام خواهد شد و حداکثر نوسان نیز ۳ درصد است.

همچنین در این سامانه، حراج ناپیوسته ارز از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح برگزار می شود و پس از آن نیز حراج پیوسته عملیاتی خواهد شد و ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه به کار پایان می‌دهد.

منبع : بورس پرس

 

6 thoughts on “شروع بازار متشکل ارزی با دلار ۱۰۵۰۰ تومانی”

  1. با سلام :بازار متشکل ارزی سرنوشتش همانند بورس آتی سکه خواهدشد!!! شنبه ساعت ۱۰ صبح صف خریدهارا ببینید!بانک مرکزی اگر امکان داره اجازه بده عموم مردم اعم از حقیقی وحقوقی زارد بازار متشکل ارزی بشوند!!!

  2. این بازار یک فریب بیش برای کنترل بهتر قیمت ارز نیست که البته محکوم به شکست هم خواهد بود. محدوده نوسان ۳ درصد؟! این دیگر چجور بازار شناوری است که قرار است قیمت ارز در آن کشف بشود؟! کدام بازار ارزی در دنیای اینگونه هست که این یکی را اختراع کرده اند؟ جمع کردن صرافی های محدود و حتی بستن اطلاعات بازار به روی عموم مزخرفترین ویژگی‌هایی است که یک پدیده به نام بازار می‌تواند داشته باشد! اساسا اسم این پدیده بازار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.