راهنمای تصویری سرویس مدیریت سبد سهام یاب

 

 سرویس مدیریت سبد سهام یاب

 

با استفاده از این سرویس و با وارد کردن سبد سهام خود و یا انتقال سهام حقیقی می توانید مدیریت سبدتان را در اختیار بگیرید و چندین پرتفوی حقیقی یا مجازی داشته باشید. در صورتیکه برای افراد دیگری خرید و فروش را انجام می دهید، می توانید برای هر فرد یک پرتفوی مجزا تشکیل داده و سود و زیان را مشاهده نمائید.


۱٫ثبت پرتفوی جدید :  بر روی دکمه + کلیک نمائید و در قسمت عنوان، یک نام به پرتفوی اختصاص دهید و در صورت لزوم موارد توضیحی را در قسمت توضیحات وارد کنید. در قسمت موجودی اولیه مقدار سرمایه ای که از طریق آن خرید و فروش انجام می دهید را وارد نمائید. با فشردن دکمه ثبت اطلاعات وارد شده در پرتفوی شما قابل مشاهده است. شما می توانید برای خود چندین پرتفوی مجازی داشته باشید.)

 

 

 

۲. وارد کردن پرتفوی حقیقی

 با انتخاب دکمه می توانید به پرتفوی حقیقی خود در سهام یاب دسترسی داشته باشید و نامی را به آن اختصاص دهید.

 

 

 

 

٣. انتخاب پرتفوی

در کادر مستطیلی انتخاب پرتفوی در کنار هر کدام از عنوان های انتخابی سه آیکن وجود دارد.

آیکن برای حذف پرتفوی

آیکن برای ویرایش پرتفوی و تصحیح نام و توضیحات

 آیکن برای کپی کردن پرتفوی

 

برای مشاهده اطلاعاتی نظیر تقسیم سود نقدی، اضافه کردن آلارم به نماد، افزایش سرمایه و حق تقدم، آیکن را کلیک نمائید.

 

 

۳-۱٫ سود نقدی سود نقدی دریافتی از سهم خود را در این قسمت وارد نمایید. با وارد کردن این مبلغ، سود و زیان حاصله از کل سرمایه گذاری شما در این سهم و کل سبد بروز می شود.

 

 

۳-۲٫ افزایش سرمایه در سبد

 درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده نقدی سهامداران و میزان سود تقسیمی به ازای هر سهم را از اطلاعیه های کدال سهم، زیر عنوان تصمیمات مجمع استخراج و وارد کنید. سود تقسیمی به ازای هر سهم همان میزان سود نقدی ارائه شده از شرکت به ازای سهام شما است که میزان آن نیز در اطلاعیه کدال سهم قابل مشاهده است.

 اطلاعیه های ذکر شده، در آدرس codal . ir و یا در صفحه آن سهم در سهام یاب قابل مشاهده است.

 آخرین قیمت قبل از مجمع، قیمت پایانی سهم در روزی است که نماد جهت شرکت در مجمع متوقف شده است. برای اطلاع دقیق از این قیمت به صفحه نماد مورد نظر در سایت tsetmc.com  مراجعه بفرمایید.

در افزایش سرمایه از محل سود انباشته (بدون حق تقدم به نسبت افزایش سرمایه تعداد سهم مورد نظر به سبد سهام شما افزوده می شود و جهت صحت میزان سود یا زیان شما در سهم مورد نظر، میانگین قیمت خرید با لحاظ تعداد سهام جدید و میزان سود تقسیمی بروزرسانی می شود.

در افزایش سرمایه از محل سود آورده نقدی، به تناسب میزان افزایش، سهام حق تقدم در همان سهم باید به سبد سهام شما تعلق بگیرد و تغییری در تعداد سهم اصلی اتفاق نمی افتد.

 

۳-۳٫ حق تقدم

 خرید و فروش سهم حق تقدم مانند سهام عادی صورت می گیرد.

 اگر در زمان افزایش سرمایه، سهم مورد نظر را در پرتفوی خود نداشته اید و حق تقدم را خریداری کرده اید، از این بخش استفاده نکنید و حق را بصورت یک خرید به سبد خود اضافه کنید. اگر در پورتفوی خود سهمی دارید که از تبدیل حق تقدم آن به سهم اصلی تبدیل شده است و شما به ازای هر سهم مبلغ ۱۰۰۰ ریال را واریز کرده اید، برای محاسبه سود و زیان دقیق تر لازم است مقدار ارزش اسمی هر سهم (۱۰۰۰ ریال) را با قیمت خرید جمع کنید.

در زمان تبدیل حق تقدم به سهم اصلی، یک فروش در قیمت حراج شده انجام دهید و سپس همان تعداد از سهم اصلی را خریداری کنید.

 

 

 

  1. جستجوی نماد .

پس از انتخاب پرتفوی در قسمت جستجو و نماد مورد نظر را انتخاب کرده و کلیه اطلاعات مربوط به نماد قابل مشاهده خواهد بود.

 

۵. خرید و فروش

برای اضافه کردن هر نماد به سبد خود باید از گزینه خرید و برای حذف آن از گزینه فروش استفاده نمایید.

 

 

 

 

 

۶. واریز و برداشت

در این قسمت شما می توانید برای پرتفوی مجازی خود واریز و برداشت را ثبت نمائید و اطلاعات موجودی نقدی، مجموع کل دارایی، سود و زیان و ارزش سبد خود را مشاهده نمائید.

 

 

برای کنترل صحیح دارایی خود، هر درخواست وجهی که در سبد واقعی تان انجام می دهید را به عنوان یک برداشت و هر واریز وجه جدیدی را به عنوان یک واریز وارد نمایید.

اگر از مدیریت سبد به عنوان آموزش و یا پرتفوی تستی استفاده می کنید، برداشت وجه گزینه ضروری ای برای شما نیست. تنها برای خریدهای جدید نیاز به واریز دارید.

 نکته: واریز و برداشت تنها جنبه صوری دارد و هیچ واریز و برداشتی از / به حساب شما صورت نمی گیرد.

 

 

 

۷. ریز معاملات .

از منوی اصلی سمت راست، گزینه ریز معاملات را انتخاب کنید. در این قسمت با انتخاب پرتفوی مورد نظر کلیه اطلاعات پرتفوی، از قبیل گردش حساب، سود و زیان و … قابل مشاهده است. در اینجا آخرین معامله هر سهم از پرتفوی قابل حذف می باشد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام و دریافت کد آنلاین معاملاتی سهام یاب، در کمتر از ۲۴ ساعت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://smyb.link/56xjq

جهت ورود به سامانه معاملات آنلاین سهامیاب بر روی لینک زیر کلیک کنید

online.sahamyab.com

جهت ورود به سامانه معاملات آنلاین سهامیاب نسخه موبایل بر روی لینک زیر کلیک کنید

 https://o.sahamyab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.