صفحه حساب کاربری

صفحه حساب کاربری صفحه ای است که در آن تصویر، نام کاربری، تاریخ ثبت‌نام، توئیت‌ها، دنبال‌کننده، دنبال‌شونده، نماد، بازنشر، نظر، لایک و رویدادهای هر کاربر نشان داده می شود. با انتخاب هر کدام اطلاعات مربوطه نمایش داده می‌شود.

در قسمت رویدادها هر کاربر می تواند تمامی نظرها , لایک‌ها , آلارم و ریتویت‌ها و پیام خصوصی و دنبال کننده ها مربوط به خود را مشاهده کند

تغییر عکس و کاور حساب کاربری

تغییر عکس کاربری و کاور حساب در صفحه شخصی کاربر امکان پذیر است. برای تغییر عکس پروفایل با حرکت موس روی ان آیکون دوربین ظاهر می شود که با کلیک کردن بر روی ان پنجره ای باز می شود که می توان عکس مورد نظر خود را انتخاب کرده و تغییر داد. برای کاور حساب هم به همین صورت انجام می شود.

تنظیمات کاربری

تنظیمات شامل حساب کاربری , تغییر رمز , حریم خصوصی , ویرایش دانش و اطلاعات , غیر فعال سازی و حذف حساب کاربری , حساب تائید شده  است. که در همه موارد می‌توان موارد را تغییر داد و اطلاعات جدیدی را جایگزین کرد

حساب کاربری

در قسمت تنظیمات حساب کاربری می‌توان نام و نام خانوادگی، نام مجازی، شماره همراه و ایمیل را تغییر داد. در صورت تغییر شماره همراه، کد فعالسازی برای شماره جدید ارسال می‌شود و برای ورود مجدد به سایت لازم است این کد را وارد شود.

تغییر رمز عبور

در این قسمت رمز عبور را می توان تغییر داد برای امنیت بیشتر باید حتما رمز قبلی وارد شود.

حریم خصوصی

به صورت پیشفرض حساب کاربر عمومی می‌باشد که در این حالت امکان دنبال کردن حساب کاربر برای همه اعضا سایت وجود دارد و پست‌های کاربر برای همه اعضا سایت قابل مشاهده است.

در صورت خصوصی بودن حساب کاربری، امکان دنبال کردن حساب کاربر تنها پس از تأیید خود کاربر وجود دارد و پست‌های او تنها برای دنبال‌کنندگان قابل مشاهده است.

غیرفعال‌سازی و حذف حساب کاربری

در صورت غیرفعالسازی حساب

حساب کاربر قابل جستجو است و پست‌ها مانند گذشته در سایت نمایش داده می‌شود. اطلاعات حساب، برای ثبت‌نام یک حساب دیگر قابل دسترس نخواهد بود. امکان اشاره به کاربر، ارسال پیغام خصوصی و دنبال کردن حساب توسط دیگران وجود نخواهد داشت. صفحه اختصاصی کاربر در سایت قابل رویت برای دیگران است و پیغام حساب توسط کاربر غیرفعال شده است، نمایش داده می‌شود. قابلیت فعال‌سازی مجدد در هر زمان توسط کاربر وجود خواهد داشت.

در صورت حذف حساب:

کلیه اطلاعات حساب کاربر به غیر از نام کاربری، برای ثبت‌نام یک حساب دیگر قابل دسترس خواهد بود. امکان اشاره به کاربر، ارسال پیغام خصوصی و دنبال کردن حساب توسط دیگران وجود نخواهد داشت. صفحه اختصاصی، کلیه پست‌ها و فعالیت‌های کاربرحذف خواهد شد. قابلیت فعال‌سازی مجدد وجود نخواهد داشت.

حساب تائید شده

تائید حساب کاربری به دو قسمت حقیقی و حقوقی تفکیک می‌شود حقیقی برای کاربرانی است که می‌خواهند تمام اطلاعات وارد شده خود را بنام خود خصوصی کنند تا موردی مشابه آنها در بین کاربران اقدام به ثبت نام نکرده و مورد سوء استفاده قرار نگیرند که این تایید مستلزم این است که توئیت های کاربر هیچ مورد اخلاقی ,سیاسی , فرهنگی و … را شامل نشود. مورد حقوقی به شرکتها و صاحبان سهام و امثال این موارد تعلق میگیرد که هر کدام از موارد حقیقی و حقوقی برای ارسال باید اقدام به تکمیل فرم و مدارک کنند که در همان قسمت برای انها نمایش داده می‌شود.بعد از ارسال فرم تکمیل شده از طرف سهام یاب پیگیری و استعلام گرفته شده و در صورت تائید در کنار نام کاربری علامت تیک سبز رنگ ظاهر می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.