سایت سهام‌یاب را در لپ‌تاپ و موبایل مانند یک اپلیکیشن بالا بیاورید

اگر به صورت روزانه به سهام‌یاب سر می‌زنید، با انجام یک کار ساده می‌توانید وب‌سایت سهام‌یاب را با زدن یک دکمه، شبیه به یک اپلیکیشن در لپ‌تاپ یا موبایل خود مشاهده کنید.

بسیاری از مرورگرها قابلیت ایجاد مبانبر (Shortcut) در صفحه اصلی را دارند اما اگر یک وبسایت شرایط مناسب را داشته باشد، مرورگرهایی مانند Google Chrome و.. ، میانبری شبیه به اپلیکیشن درست می‌کنند به طوری که آیکن ویژه وبسایت به صفحه اصلی اضافه می‌شود و به صورت تمام صفحه و شبیه به یک اپلیکیشن (چه در لپ‌تاپ چه در موبایل) نمایش داده می‌شود. این موضوع علاوه بر ایجاد دسترسی آسان، کار کردن با سایت را آسان‌تر می‌کند.

در این مطلب نحوه انجام این کار در Google Chrome را آموزش می‌دهیم و امیدواریم برای مخاطبان گرامی مفید باشد.

ایجاد میانبر در لپ‌تاپ

صفحه اول سایت سهام‌یاب (https://www.sahamyab.com) را در مرورگر Google Chrome باز کنید.

بر روی دکمه سه نقطه سمت راست کلیک کنید و قسمت More tools را باز کنید. در زیر مجموعه این قسمت، گزینه‌ای با عنوان Create shortcut وجود دارد؛ بر روی این گزینه کلیک کنید.

همانطور که مشاهده می‌کنید یک پاپ آپ باز می‌شود و از شما می‌خواهد عنوان مورد نظر را وارد نمایید. چنانچه می‌خواهید سایت شبیه به یک اپلیکیشن باز شود، گزینه Open as window را تیک بزنید.


حال اگر به دسکتاپ خود نگاه کنید، آیکن سهام‌یاب همانند یک اپلیکشن افزوده شده است و با اجرای آن سهام‌یاب بالا می‌آید (تصویر بالا را نگاه کنید).

ایجاد میانبر در موبایل

شاید مخاطبین موبابلی سهام‌یاب، بیشتر دغدغۀ دسترسی آسان به سایت سهام‌یاب آن هم به صورتی که شبیه  اپلیکیشن باشد را داشته باشند. 

این کار در موبایل هم به سادگی انجام می‌گیرد.

صفحه اول سایت سهام‌یاب (https://www.sahamyab.com) را در مرورگر Google Chrome موبایل خود باز کنید.

بر روی دکمه سه نقطه سمت راست کلیک کنید و گزینه Add to Home screen را انتخاب کنید.

یک پاپ‌آپ باز می‌شود که از شما می‌خواهد عنوان مورد نظر را انتخاب کنید. بر روی گزینه Add کلیک کنید و در پاپ‌آپ بعدی هم بر روی Add کلیک کنید.

پس از انجام این مراحل آیکن سهام‌یاب به صفحه اصلی موبایل شما اضافه می‌شود و می‌توانید شبیه به یک اپلیکیشن از سایت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.