تحلیل قیمت دلار

یکی از کلیدی ترین مواردی که می تواند نشان دهنده روند ادامه بازار باشد شرایط دلار است. در حال حاضر با توجه به اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ و خوش بینی های موجود نسبت به روابط سیاسی ایران و آمریکا و دسترسی ایران به منابع ارزی خود دلار در مسیر نزول قرار گرفته است. دلار بعد از برخورد به سقف خود در محدوده ۳۲ هزار تومان کاهشی شد و در زمان هایی در کانال ۲۰ هزار تومان نیز به معامله پرداخته شد. در این گزارش سعی می شود سناریو های پیش روی شاخص مورد بررسی قرار گیرد

در یک نگاه بلند مدت در تایم فریم هفتگی و در قالب لگاریتمی می توان دید که دلار دوباره به محدوده کف یک کانال بلندمدت رسیده است و به آن عکس العمل نشان داده است. محدوده ۲۰۴۰۰-۲۱۰۰۰ محدوده عکس العمل اتفاق افتاده است. پس از این اتفاق این سطح که محدوده حمایت تابستان هم بوده است بار دیگر قدرت خود را به رخ کشید. نکته جالب اینست که شکست سطح یاد شده اگر بعد از مقدار استراحت و حرکت به بالا شکل گیرد می تواند پتانسیل ایجاد یک سر و شانه سقف را ایجاد نماید که اهداف آن می تواند حتی تا محدوده زیر ۱۵ هزار تومان ادامه پیدا کند.  اما در صورتی که در چند روز آینده این محدوده از دست برود می توان انتظار داشت دلار در محدوده ۱۷-۱۹ هزار تومان به آرامش برسد که محدوده سقف گذشته و سطح حمایت ابر کومو هفتگی است. همچنین این محدوده بوسیله سطح ۵۰ درصد کانال فیبوناچی نیز حمایت می شود.

 

اما از منظری دیگر در بررسی روند حرکتی قیمت در تایم فریم روزانه می توان دید که سطح حمایتی شکل گرفته در یک محدوده MOB هم قرار داشته است و واگرایی موجود در اسیلاتور همراه با آن می تواند یک حرکت اصلاحی را نشان دهد که در صورت ادامه آن می توان انتظار داشت خروج از محدوده اشباع فروش در RSI نیز آن را تایید نماید.در مسیر اصلاح در قالب موج ۴ (از یک موج نزولی) انتظار است در گام اول محدوده ۲۳-۲۳٫۵ هزار واحد که حکم پولبک به کف شکسته شده را نیز دارد واکنش هایی را ایجاد نماید. اما می توان گفت تا زمانی که محدوده ۲۴-۲۵ هزار تومان (شکست خط روند نزولی) شکسته نشود نمی توان انتظار روند صعودی جدیدی را از دلار داشت و روند نزولی روند غالب آن خواهد بود.  در صورت اصلاح کم رمق(کمتر از ۲۳ هزار تومان) و شکست کف ۲۰ هزار تومان به سمت هدف موج ۵ شاید بتوان انتظار ریزش محدوده تا محدوده ۱۷٫۵ هزار تومان را نیز داشت که محدوده حمایتی بسیار قوی حمایتی محسوب می شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام و دریافت کد آنلاین معاملاتی سهام یاب، در کمتر از ۲۴ ساعت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://smyb.link/56xjq

جهت ورود به سامانه معاملات آنلاین سهامیاب بر روی لینک زیر کلیک کنید

online.sahamyab.com

جهت ورود به سامانه معاملات آنلاین سهامیاب نسخه موبایل بر روی لینک زیر کلیک کنید

 https://o.sahamyab.com📱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.