بررسی عمکلرد ۳۰ روزه بازار بورس

 

میزان بازدهی در پرمعامله ترین گروه های بازار

در نقشه بازار ترسیم شده میزان بازدهی هر سهم(رنگ) و در مقابل میانگین ارزش معاملاتی در ماه اخیر (اندازه هر بلوک) قابل مشاهده است. در ماه گذشته سه گروه سرمایه گذاری ها، خودرو و موسسات مالی و بانکها بیشترین ارزش معاملاتی را داشته اند و بازدهی مناسبی هم داشته اند. گروه پالایش نیز ارزش معاملاتی بالا و بازدهی مناسبی داشته اند. نکته جالب ارزش معاملات و بازدهی خارق العاده گروه کشاورزی و محصولات دامی است. در مقابل گروه املاک و مستغلات در رفتاری معکوس بازار عموماً رفتاری نزولی داشته اند.

جهت مشاهده رتبه بندی صنایع اینجا کلیک کنید.

 

شرکت های بزرگ محرک اصلی بازار در ۳۰ روز اخیر

در ۳۰ روز اخیر شاخص کل روندی صعودی به خود گرفته است و بیش از ۱۶ درصد رشد را ثبت کرده است.در این بین محرک اصلی بازار بیشتر شرکت های بزرگ و اصلی بازار بوده اند که با جذب سرمایه های جدید توانسته اند صعودی بیش از ۲۵ درصد را در ماه اخیر کسب نمایند.

برآیند شرکت های کوچک بازار هم عملکردی صعودی اما ضعیف تر از شاخص کل را از خود نشان داده اند.برای مشاهده سناریوهای پیش روی شاخص روی اینجا کلیک کنید.

 

 

برای مشاهده تحلیل های بازار سرمایه و سیگنال ها و سبدهای پیشنهادی به گروه مشاور سرمایه گذاری آرکا تحلیل(تحت نظارت آیکو) در سهامیاب اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.